Ne Shkoder te gjithe u zhgenjyen me barazimin e arritur te premten ndaj Erzenit ne “Egnatia Arena” ne shifrat 2-2 sepse sipas tyre Vllaznia la dy pike shume te vlefshme dhe qe do ta ndihmonin per rrugen e saj te metejshme ne kampionat.

Por ne fakt, nese i referohemi statistikave te dekades se fundit, ekipi shkodran “i ka merak” barazimet ne javet e dyta te ketyre 10 kampionateve. Me kete te fundit, ka shkuar ne kater numri i tyre, nderkohe qe po kaq eshte edhe numri i fitoreve per kuqeblute.

Nga ana tjeter, ata kane humbur vetem 2 nga 10 ndeshjet e fundit ne kuadrin e javeve te dyta te kampionatit dhe te dyja ndaj Teutes. Edhe golaverazhi eshte pozitiv ne favor te Vllaznise per keto ndeshje, me 10 gola te shenuar dhe vetem 7 te pesuar.

Megjithate keto jane vetem statistika dhe shpeshhere gjerat nuk varen prej tyre. Gjithsesi, “Shkodra Sport” po jua sjell me poshte serine e rezultateve te Vllaznise ne javet e dyta te 10 kampionateve te fundit:

REZULTATET E VLLAZNISË NË JAVËN E DYTË TË 10 KAMPIONATEVE TË FUNDIT:

2014- 2015 TEUTA- VLLAZNIA 0-1

2015- 2016 TEUTA- VLLAZNIA 2-0

2016- 2017 PARTIZANI- VLLAZNIA 0-0

2017- 2018 VLLAZNIA- TEUTA 0-1

2018- 2019 BURRELI- VLLAZNIA 0-2

2019- 2020 BYLIS- VLLAZNIA 0-0

2020- 2021 SKENDERBEU- VLLAZNIA 0-2

2021- 2022 VLLAZNIA- TEUTA 1-1

2022- 2023 VLLAZNIA- KUKESI 2-1

2023- 2024 ERZENI- VLLAZNIA 2-2

Bilanci: 10 ndeshje; 4 fitore, 4 barazim, 2 humbje. Golaverazhi: 10:7