Milani po shikon opsionet për të zëvendësuar Stefano Piolin, ku në krye të listës janë Ignazio Abate dhe Paulo Fonseca.Pas humbjes në çerekfinale të Ligës së Evropës nga Roma mbrëmë, pak besojnë se Stefano Pioli do të qëndrojë në stolin e kuqezinjve sezonin e ardhshëm.

Gara është në vazhdim për të gjetur zëvendësuesin e tij, me emra të njohur si Antonio Conte dhe Thiago Motta që janë të përfshirë si zëvendësues.

Calciomercato.com shkruan se Milani po shikon portugezin Fonseca, i cili tashmë ka përvojë në Serie A te Roma nga viti 2019 deri në vitin 2021. Ai pushoi për një vit dhe më pas kaloi e Lille.

Një tjetër kandidat për rolin e Milanit është Abate, një ish-lojtar i këtij klubi që aktualisht është trajner i ekipit të të rinjve.Ai e ka çuar Milanin në finalen e tyre të parë të Ligës e Kampionëve për të rinj të UEFA-s, e ku do të luajë kundër Olympiacosit të hënën.

Çuditërisht, kuqezinjtë fituan të tre raundet e eliminimit në penallti kundër Bragas, Real Madridit dhe FC Portos. /Telegrafi/