Sfida hapëse e Superiores për sezonin 2022/23 do të jetë ajo midis Kukësit dhe Tiranës në datën 19 gusht.

Kështu shprehet vetë klubi verilindor me një postim në rrjetet sociale, i cili me anë të një postimi tregon se Superiorja do të nisë të premten e 19 gushtit.

FSHF kishte programuar që kampionati do të niste me datën 20 gusht, por klubi i Kukësit ka njoftuar se ajo starton një ditë më parë.