Tirana dhe Dinamo kanë ndarë pikët në stadiumin “Selman Stërmasi”, në sfidën e javës së 10-të të Superiores.

Dueli u zhbllokua në minutën e 40 nga Hasani, i cili kaloi në avantazh bardheblutë. Kështu pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0.

Ndërkohë pjesa e dytë nisi shumë mirë për Dinamon, teksa në minutën e 51-të rikthyen baraspeshën përmes Denison. Në minutën e 74-të Guadiabi doli me karton të kuq duke lënë me 10 futbollistë skuadrën e Mehmetit.

Gjatë derbit nuk munguan rastet e shumta si dhe tensioni mes Hasanit dhe Gudiabisë.

REZULTATI

TIRANA 1-1 DINAMO

Hasani 40’/ 51′ Denison