Tërbuni ka regjistruar një humbje në miqësoren e rradhës, teksa është mposhtur nga Erzeni me rezultatin 3-0. Për shijakasit, Goga dhe më pas Velaj me një dopietë, i dhuruan fitoren skuadrës së tyre.

Kjo ndeshje u dha mundësinë të dy skuadrave të aktivizonin elementët e rinj të afruar gjatë merkatos. Kjo ishte miqësorja e tretë për Tërbunin, teksa në dy ndeshjet tjera pukjanët kishin marrë një fitore dhe një barazim.

Kujtojmë se, te Tërbuni luajnë disa shkodranë, siç janë Serdar Zagani, Ardit Hoxhaj, Samet Ruqi, Anderson Filipi dhe Alsid Tafili. Po ashtu, prej disa ditesh eshte duke u stervitur me kete skuader edhe senegalezi qe ishte ne prove te Vllaznia, Mbaba Ndiaye.

Trajneri Alcani eshte ne kuadrin e formimit te ekipit te ekipit per sezonin e ri dhe keto miqesore po e ndihmojne ate per te pare gjendjen e futbollisteve dhe po ashtu, per te shikuar nese skuadra ka nevoje per perforcime te tjera apo jo.
Maringlen ZHIVANI