Teuta ka marrë fitoren e parë për këtë sezon, duke mundur me rezultatin 1-0 Skënderbeun, skuadër e cila tashmë ka pësuar edhe humbjen e dytë radhazi.

Teuta e Longos duhet të lërë pas turpërimin në Laç dhe vetëm një fitore e ndihmon ndaj Skënderbeut, e nga ana tjetër, korçarët duhet të reagojnë pas humbjes në “Selman Stërmasi”.

Sa i përket formacioneve, Longo ka rikthyer titullar Demirçanin ndërkohë që janë ulur në stol Iljazi dhe Gjinollari. Gvozdenoviç, ka ulur në stol Shaqen dhe Rashicën.

LIVE

TEUTA 1-0 SKËNDERBEU
25′ Arifi