Teuta ka mundur sot me shifrat 2-1 kryesuesit e Tiranës dhe ka bërë një hap shumë të sigurt drejt mbijetesës në Superiore.

Bardheblutë gjetën të parët avantazhin me supergolin e Haxhiut por golat e Emiljano dhe Lorenco Vilës bënë që në fund tre pikët të shkonin për durrsakët, duke hapur njëkohësisht edhe luftën për titullin në Superiore.

Tani Tirana ka vetëm dy pikë ndaj Partizanit ndjekës, me të cilin përballet në javën e ardhshme. Një ndeshje ku shkon e përgjysmuar për shkak të kartonëve që dha sot Hamiti i cili lë ekipin e Shehit pa Hasanin, Hilën dhe Behiratçen për atë sfidë.

Nëse i kuqi i mbrojtësit u dha edhe me ndërhyrjen e VAR-it, dy të verdhët me të cilën ndëshkoi të tjerët, lënë shumë vend për diskutim e do të krijojnë polemika.

TEUTA-TIRANA 2-1

63′ E. Vila, 71′ l. Vila / 52′ Haxhiu