Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka dalë me një vendim në lidhje me incidentin e ndodhur pas përfundimit të ndeshjes së EURO 2024, Shqipëri-Kroaci, ku ishte i përfshirë sulmuesi kuqezi Mirlind Daku.

Komisioni i UEFA-s ka vendosur të pezullojë për dy ndeshje futbollistin shqiptar, i cili nuk do të mund të luajë kështu në ndeshjen e radhës ndaj Spanjës, në program për t’u luajtur të hënën e 24 qershorit në Dyseldorf.

Daku ne fakt kerkoi falje per ate çfare ndodhi duke deklaruar se u rrembye nga emocionet, por gjithsesi kjo ka bere qe çeshtja te marre rrjedhe tjeter dhe me shume mundesi ai i ka dhene fund Europianit.