Nuk kanë të ndalur rekordet për talentin e Barcelonës, Lamine Jamal, i cili me paraqitjen e ditës së sotme ndaj PSG-së ku katalanasit triumfuan me rezultatin 2-3, u bë lojtari më i ri që ka luajtur një ndeshje në fazën çerekfinale të Champions-it.

Ai është vetëm 16 vjeç e 272 ditë, duke tejkaluar kështu rekordin e mëparshëm të vendosur nga Rajan Çerki me Lionin në vitin 2020, 17 vjeç e 2 ditë në gjysmëfinalen kundër Bajernit.

Ndërkohë që tashmë këtë rekord e mban talenti i Barcelonës, i cili është dhe titullar i padsikutueshëm te katalanasit.