Duket se Al-Nasr nuk kërkon të ndalet dhe kërkon të ngrejë nivelin në futbollin e Arabisë Saudite pas transferimit të Kristiano Ronaldos.

Siç raportohet së fundmi, klubi arab ka nisur kontaktet dhe me yllin belg, Eden Hazard.

32-vjeçari ka vuajtur që pas transferimit te Reali dhe duket se këtë vit do të largohet.

Kështu për të duket një mundësi e mirë për të luajtur me Ronaldon në një ekip, kur para tre vitesh e gjysmë shkoi në “Santiago Bernabeu” për ta zëvendësuar.