Veleçiku ka fituar dje me rezultatin e thelle 4-0 ndaj Elbasanit ne ndeshjen e luajtur ne Koplik. Nje fitore qe ka rritur entuziasmin ne kampion koplikas dhe tashme deshira per te arritur objektivin per t’u ngjitur ne kategorine e pare eshte shtuar edhe me shume.

Trajneri Haris Lika duke folur per mediat pas kesaj ndeshje, eshte shprehur i kenaqur me impenjimin e shfaqur tek te gjithe futbollistet dhe per kete gje ka deklaruar:

“Une e konstatova qe perpara ndeshjes se djemte kishin nje deshire te madhe per ta fituar sfiden me Elbasanin dhe kete e treguan edhe ne fushen e lojes duke fituar me rezultat te thelle ndaj ketij kundershtari.

Madje, rezultati mund te kishte qene edhe shume me i thelle per nga rastet qe krijuam, por e rendesishme eshte qe morem tre piket e fitores.

Ndaj ketij kundershtari edhe ne ndeshjen e fazes se pare kemi humbur kot. Elbasani vertete mund te kete emer te madh, por une kam qene gjithmone i bindur se ate mund ta mundim dhe kete gje e beme lehtesisht”.

Nderkohe i pyetur per ndeshjen e ardhshme dhe vazhdimesine e kampionatit, trajneri Lika ka shtuar: “Ne shohim perpara. Rruga eshte e gjate dhe duhet te rrime me kembe ne toke. Ndeshje te tjera na presin duke filluar qe nga kjo jave, ne derbin me Murlanin”./SHKODRA-SPORT.COM/