Sukseset e shkodranit Gjon Shyti si trajner ne Turqi vazhdojne, pasi notaret qe ai stervit dolen kampion dhe nen kampione bote nje nga ata fitojiedhe çmimin si notarja ma e mirë e ketij aktiviteti

Merve Tuncel u zgjodh nga FINA notarja me e mirë femer e Kampionatit Boteror , çmimin e fituar ja dorëzoj ish kampionia e rekordmenia boterore Sud Afrikania Alia Atkinson.

Gjon Shyti prej disa vitesh ndodhet ne Turqi, i kontraktuar nga Qendra Sportive Federale me qender ne Ankara dhe ndonese ai kishte menduar te mos qendronte shume gjate atje, ne fakt po mbushen 7 vjet qe vijon punen atje.

E ben me shume deshire sepse po sheh te korre frutet e punes se bere teksa sportistet e tij kane arritur te jene nder me te miret ne Europe dhe Bote. Ky eshte Gjon Shyti, ish- notari dhe ish- trajneri i Vllaznise i cili pas sukseseve shume te medha per vite me rradhe ne Itali, tashme po i vazhdon ato edhe ne Turqi.
Gjergj KOLA