Yousuf Zetuna ishte një nga afrimet e Kastriotit në merkaton e janarit. Sulmuesi irakian me pashaportë amerikane erdhi në skuadër për të ndihmuar ekipin për mbijetesën.

Deri më tani, 23 vjeçari ka zhgënjyer. Ai ka luajtur vetëm 1 ndeshje dhe atë jo 90 minuta. Bëhet fjalë për takimin ndaj Kukësit me 13 shkurt, sfidë që përfundoi pa gola. Zetuna u aktivizua asokohe 33 minuta.

Në “betejat” e tjera, tekniku Çela ka preferuar ta lërë në pankinë. Futbollisti nuk ka një CV të pasur, pasi më parë ka luajtur vetëm për Alebrijes Oaxaca, në Liga de Expansion MX, në Meksikë.

Kastrioti po kalon një formë të mirë, teksa dalja e tyre prej zonës së ftohtë u ka dhënë qetësinë e duhur. Ate po e ndihmon mjaftueshem sulmuesi i huazuar nga Vllaznia, Kaina i cili po shenon rregullisht per te.