Veleçiku ka marre nje fitore me shume vlere ne “derbin” me Murlanin duke vijuar rrugetimin e tij drejt kategorise se pare. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive te Barbullushit, koplikasit kane fituar me rezultatin 2-1.

Ndeshja ka qene shume e forte dhe te dy ekipet kane tentuar t’i shkepusin fitoren njeri- tjetrit. Te paret kane kaluar ne avantazh miqte nga Kopliku te cilet kane shenuar me ane te futbollistit Suad Bega ne minuten e 19-te.

Me kete gol do te mbyllej pjesa e pare. Ne te dyten Veleçiku ka shenuar edhe nje gol tjeter, kete here me autor Banushajn ne minuten e 56-te.

Murlani u mundua te futet ne zone fale futbollistit te futur ne loje ne kete pjese, mesfushorit Orgest Shpuza. Me pas, pavaresisht perpjekjeve te vendasve, ata nuk ia kane dale te shenojne dot golin e barazimit.

Ne kete menyre gjithçka u mbyll me fitoren 2-1 te Veleçikut qe me kete fitore ngjitet ne kuoten e 29 pikeve dhe vijon rrugen e tij te pretendimeve. Krejt ndryshe me Murlanin qe me dy humbjet e fundit, duket se i ka dhene perfundimisht lamtumire pretendimeve./SHKODRA-SPORT.COM/