Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat dhe si rrjedhoje vazhdon te kryesoje renditjen edhe pas javes se 17-te te tij. Pasditen e sotme, kuqeblute kane luajtur ne “Reshit Rusi” ndaj Teutes, duke fituar me rezultatin e paster 3-0.

Takimi eshte dominuar nga vendasit, por goli i pare ka vonuar te dale ne drite. Ai eshte shenuar ne minuten e 40-te dhe ka per autor sulmuesin anesor Aris Ara. Pjesa e pare ne kete menyre u mbyll ne shifrat 1-0 per Vllaznia U19.

Ne te dyten, Teuta u perpoq per golin e barazimit dhe e rriti presionin drejt portes se Lekajt, por nuk ia doli. Nga ana tjeter, ne minuten e 78-te Ara eshte protagonist me nje “sllallom” ne krahun e djathte, futet ne zonen durrsake dhe pason tek Kevin Dodaj qe nuk gabon dhe e dergon topin ne rrjete.

Nderkohe ne minuten e 84-te do te ishte serish Dodaj qe do te shenonte edhe golin e trete dhe qe do te mbyllte krejt ndeshjen me fitoren e paster 3-0 te Vllaznia U19 e cila me kete trepikesh ngjitet ne kuoten e 35 pikeve duke mbajtur vendin e pare ne renditje./www.shkodrasport.com/