Një moment shumë i pafat ka ndodhur pasditen e së shtunës në Holandë. Arbitri Maurice Paarhuis ka shënuar gol në kategorinë e tretë mes Harkemase Boys dhe Hoek.

Gjatë një aksioni në zonën e Harkemase, topi u devijua pa dashje nga arbitri dhe përfundoi në rrjetë. Një moment që ka shkaktuar shumë të qeshura edhe nga klubi që e pësoi./telesport/