Per Mirlind Dakun po flitet shume gjate kesaj periudhe. Fillimisht per braktisjen e kombetares se Kosoves (per shkak te fteses se munguar) dhe me pas per zgjedhjen e asaj te Shqiperise.

Per me teper, qe ne hapat e pare te debutimit te tij me fanellen kuqezi arriti te shenoje nje gol me shume peshe ne sfiden ndaj Polonise, duke i hapur rruge kualfikimit te Shqiperise per ne Kampionatin Europian.

Per keto arsye, ky lojtar ka marre edhe vemendjen e opinionit dhe te mediave si ne Shqiperi ashtu edhe ne Kosove. Ketu se fundi eshte publikuar edhe nje lajm shume interesant. Pikerisht ai i shnderrimit te fushes ku eshte stervitur deri vone Daku tashme ne nje kenete.

Ne stadiumin e Kishnicës para pak vitesh zhvilloheshin ndeshjet e Superligës së Kosovës dhe aty u zhvillua si futbollist edhe Mirlind Daku, heroi i ri i kombetares shqiptare. Por ne videon e meposhtme do te shikoni sesi ky stadium tashme eshte shnderruar ne kenete./SHKODRA-SPORT.COM/