Një gabim i pabesueshëm, në kufijtë e të pashpjegueshmes. Një gafë e portierit të Tajlandës i dhuroi golin e barazimit Filipineve gjatë ndeshjes në “Suzuki Cup”.

Skuadra tajlandeze u tradhëtua nga gardiani i saj: topi i goditur nga kundërshtari përfundoi në shtyllë dhe u kthye në zonë, aty ku portieri u hodh për ta kapur, por e shtyu drejt rrjetës.

Një gabim i tmerrshëm ai i portierit, që solli edhe reagimet e shokëve të ekipit, të cilët nuk mund t’a shpjegonin dot atë që ndodhi. Në fund ndeshja u mbyll në barazim 1-1.