Ndeshja e fundit në fazën e grupeve në Botërorin e Katarit mes Serbisë dhe Zvicrës përfundoi me fitoren e “helvetëve”.

Ata i mposhtën me rezultatin 2-3 duke u kualifikuar në fazën e 1/16.

Por pas ndeshjes, fitorja është festuar edhe në rrugët e Zvicrës.

Mes festës gjithashtu ka pasur edhe momente tensioni.

Në një video që qarkullon në internet shihen provokime dhe pastaj nis sherri mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbë.