Pas asaj ndaj Skenderbeut ne Korçe javen e kaluar, Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka marre nje tjeter fitore te vlefshme per kampionat. Ne kuadrin e javes se dyte te tij, ajo ka fituar me rezultatin e paster 3-0 ndaj ekipit te Studentit.

Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit “Qaaim Dervishi”. Ne setin e pare ne fakt nuk ka patur shume rivalitet dhe volejbollistet shkodrane kane fituar me rezultatin 25-16.

Krejt ndryshe do te ishte historia e setit te dyte kur edhe Studenti tenton deri ne fund fitoren por ne fund eshte Vllaznia qe e fiton edhe kete set, por me shifrat 27-25.

Fitorja e dy te pareve beri qe ne te tretin ta mendonte me te lehte fitoren, por nuk do te ishte keshtu. Studenti udheheq deri ne 19-15, por me pas gjerat ndryshojne dhe pas barazimit 20-20 ne fushe eshte vetem Vllaznia.

Ajo do ta fitonte kete set 25-20 dhe ne kete menyre krejt ndeshjen me rezultatin e paster 3-0. Ne kete menyre, Vllaznia merr fitoren e dyte rradhazi ne dy jave kampionat duke i bere nje start te shkelqyer kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/