Vllaznia ne basketboll per meshkuj u rikthye tek fitorja ne kampionat teksa mbremjen e sotme ka fituar me rezultatin 87-72 ndaj Flamurtarit ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” te Shkodres.

Ka qene nje takim i dominuar nga fillimi e deri ne fund nga basketbollistet shkodrane dhe me siguri qe rezultati duhej te kishte qene me i thelle, por ne 10 minutat e fundit ata kane gabuar jo pak.

Trajneri i Vllaznise Damian Bekteshi duke folur per “Shkodra Sport” pas ndeshjes eshte shprehur i kenaqur me fitoren, por sa i takon lojes, ai e pranoi se ka ende shume gjera per te rregulluar.

“I kenaqur jam me fitoren, por per lojen mund te them se jo plotesisht sepse sidomos ne pjesen e dyte patem disa oshilacione te cilat nuk duhet t’i kemi. Jane ndeshje ku duhen fitoret sepse jane kundershtare direkt dhe ne fund te fundit kjo eshte e rendesishme, te jemi ne gjashteshen e pare dhe te shkojme ne play-off”- eshte shprehur nder te tjera ai.

Te plote prononcimin e Damian Bekteshit mund ta ndiqni ne kanalin zyrtar te gazetes “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: