Vllaznia vijon procesin e nisur me nenshkrimin e kontratave me lojtaret te cilet kane spikatur tek Akademia e saj dhe diten e sotme ka prezantuar nje tjeter firme ne kontrate. I rradhes qe e ka bere kete ritual ka qene lojtari Amir Brahimi.

19 vjeçari luan ne rolin e mbrojtesit te djathte dhe madje ne sezonin qe sapo u mbyll ka debutuar edhe me ekipin e pare te Vllaznise, por tashme eshte zyrtarisht nje futbollist kuqeblu sepse ka firmosur te paren kontrate profesioniste me klubin shkodran.

Ashtu si dhe lojtaret e tjere te ardhur nga Akademia, edhe Brahimi ka firmosur per 3 vjet dhe nderkohe ka nisur tashme edhe stervitjen me ekipin duke u vene nen urdherat e trajnerit Brdariç.

Amir Brahimi eshte futbollisti i gjashte i Akademise qe ditet e fundit ka firmosur me ekipin e Vllaznise, pas Ersi Zaganjorit, Kevin Dodajt, Klajti Halilit, Aron Jukajt dhe Hazret Shimajt./www.shkodrasport.com/