Starti i merkatos ka bere qe tek te gjitha skuadrat e Superiores te kete levizje dhe ne fakt tek nenkampionia ato nuk jane te pakta deri tani. Leart Zekolli nuk do të jetë më pjesë e Partizanit për sezonin e ri. 22-vjeçari largohet nga “Demat” pas 2 sezonesh.

Lajmin e ka bërë teë ditur vetë futbollisti në rrjetet sociale. 22-vjeçari falenderon kryeqytetasit për mundësinë e dhënë, ndërsa u uron suksese në garat europiane.

“Përmes këtij njoftimi do t’iu lajmëroj se nuk do të jem më pjesë e Partizanit. Falenderoj klubin pëer të gjitha mundësitë që më ka dhënë, presidentin, stafin dhe të gjithë tifozët “Guerrils”. Suksese familja e kuqe”, ka shkruar anësori.

Këtë sezon me kryeqytetasit Zekolli ka luajtur në 18 ndeshje. Gjithsej 1006 minuta, ku ka mundur të dhurojë vetëm 1 asist.