Vllaznia futsall e ka nisur me fitore kampionatin duke fituar ne ndeshjen e pare te tij ndaj ekipit durrsak Diamant me rezultatin 7-5 ne ndeshjen e luajtur mesditen e sotme ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Ka qene nje ndeshje shume e bukur e shoqeruar me nje rivalitet te forte nga fillimi e deri ne fund, por shkodranet jane treguar me te suksesshem para portes dhe kane arritur te shenojne me teper gola duke e fituar ate.

Ata kane arritur ta çojne rezultatin deri ne 5-3 pikerisht 7 minuta para fundit dhe u duk se takimi do te mbyllej ketu, por nuk do te ndodhte keshtu sepse miqte arriten te shenojne dy gola dhe te barazojne.

Megjithate kuqeblute e drejtuar nga trajneri Celufaj nuk kane hequr dore nga perpjekjet e tyre per ta fituar ndeshjen dhe ia kane dale te shenojne edhe dy gola te tjere duke e mbyllur kesisoj ate ne shifrat 7-5.

Shtate golat e shenuar nga Vllaznia ne kete ndeshje mbajne firmen e Ermir Leres tre here, nderkohe qe Fatjon Kiri ka shenuar 2 ndersa Senad Lekaj dhe Elvin Laçej kane shenuar nga nje. Nderkohe per Diamant, Bledi Riço shenoi3 gola, nderkohe qe ka shenuar edhe Fisnik Bllaca nje gol ndersa ka patur edhe nje autogol te Emiliano Dushajt./SHKODRA-SPORT.COM/