Perseritet serish e njejta histori. Pas tre ditesh, rezultatet e testit te dyte e kane nxjerre negativ nje tjeter protagoniste te kombetares shqiptare te femrave.

Kete here ka qene futbollistja Esmeralda Franja e cila ka zhvilluar dje ka zhvilluar nje tjeter test per covid-19 dhe ka marre sot pergjigjen e tij. Dhe ajo çka eshte me e rendesishmja ka te beje me rezultatin e tij qe kete here ka dale negativ, ndryshe nga tre dite me pare.

Franja nuk kishte ndjere asnje shqetesim dhe kjo ka bere qe ajo te kerkoje nje test te dyte, test qe i dha pergjigjen qe deshironte, megjithate pavaresisht saj, mesfushorja e njohur ka mbetur jashte kombetares e cila sonte po luan ne Portugali ndaj skuadres vendase.

Tre dite me pare ishin trajneri Grima, futbollistja Hamidi dhe trajneri i pergatitjes atletike Shala qe rezultuan negativ pas testit te dyte dhe kjo gje tashme perseritet edhe me Franjen.

Futbollistja e Vllaznise kesisoj qe nga dita e neserme do te mundet te lere karantinen dhe t’i bashkohet ekipit ne stervitje./SHKODRA-SPORT.COM/