Vjen humbja e pare per Terbunin dhe ate ia ka shkaktuar Vllaznia B.

Ne ndeshjen e luajtur ne “Reshit Rusi” kuqeblute kane fituar me rezultatin 2-1.

Gjithçka eshte vendosur ne 20 minutat e fundit te ndeshjes. Ne minuten e 72-te ka qene Fikaj qe ka shenuar nje gol shume te bukur.

Nderkohe ne minuten e 93-te ka qene Smajli qe me nje goditje denimi ka shenuar nje gol te mrekullueshem.

Vetem nje minute me vone ka qene Saliaj qe ka ngushtuar shifrat per Terbunit por asgje me shume sepse nuk ka me kohe.

Vllaznia B eshte ngjitur ne kuoten e 19 pikeve duke qene tashme serish prane kreut dhe ne gare per vendin e pare.