Vllaznia e basketbollit ne veshtiresi te medha por drejtuesit e saj po mundohen te bejne me te miren qe ta shpetojne kete sezon. Per kete arsye, behet e ditur se ata kane bere realitet nje tjeter afrim ne rradhet e saj.

Kete here behet fjale per basketbollistin amerikan Eric Cooper Jr. Nga sa mesohet, ai luan ne pozicionet 2 dhe 3 dhe pritet te jete nje perforcim i rendesishem per skuadren shkodrane. Nje gje e tille mesohet permes nje komunikate zyrtare te vete shoqates se basketbollit Vllaznia ku thuhet:

“Ekipi i basketbollit “Vllaznia “ njofton se ka arritur marreveshjen me basketbollistin amerikan Eric Cooper Jr . Cooper luan ne poziten 2-3 dhe do jete nje vlere e shtuar per ekipin e Vllaznise gjate fazes se mbetur te kampionatit”.

Debutimi i Cooper pritet te behet pas dy ditesh ne ndeshjen e Kupes se Shqiperise ndaj Kamzes qe luhet ne sallen sportive te Kamzes dhe mendohet te jete nje element i rendesishem per skuadren shkodrane per ndeshjet e mbetura te ketij sezoni./SHKODRA-SPORT.COM/