Pas dy ditesh pushim, ekipi i Vllaznise pasditen e sotme i eshte rikthyer serish procesit stervitor teksa ka zhvilluar te paren seance per kete vit, seance e cila eshte zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Menjehere pas saj nderkohe, kuqeblute kane marre rrugen drejt pikes doganore te Muriqanit dhe me pas per ne Ulqin ku do te qendrojne deri ne fund te kesaj jave. Natyrisht qe periudha e shkurter ne dispozicion nuk eshte shume e favorshme, por drejtuesit e kane pare te arsyeshme ta shkepusin ekipin pak dite nga Shkodra.

Ne kampingun e Ulqinit, stafi ka planifikuar te zhvilloje nga dy seanca stervitore ne dite, ne menyre qe lojtaret te marrin ngarkesat e duhura fizike per te perballuar pjesen e dyte te sezonit.

Nga ana tjeter, eshte duke u pare mundesia qe ne fund te kesaj jave dhe ne fillim te javes tjeter te zhvillohet edhe nje apo dy ndeshje miqesore dhe me pas fokusi do te perqendrohet tek ndeshja me Kukesin qe do te zhvillohet me 14 janar ne “Loro Boriçi”./SHKODRA-SPORT.COM.