Takimi i shumepritur i javes se 20-te te kategorise se pare, ai ne mes Vllaznise dhe Dinamos, pritet me interes ne te dy kampet. Padyshim secili prej tyre kerkon ta fitoje kete ballafaqim por me te favorizuar duken shkodranet.

Megjithate duhet thene se ne kampin shkodran gjerat nuk kane qene aq te lehta ne kete pragndeshje per trajnerin Lika dhe per kete arsye ai do te jete i detyruar te beje disa levizje ne formacion edhe per kete sfide.

Keshtu, te pamundur ose ne gjendje ende jo te mire jane serish Malota, Lika e Hajdari. Per kete arsye, edhe formacioni do te kete ndryshime per sfiden qe do te nise ne oren 15.00.

Keshtu, ne porte do te jete Sherri ndersa ne mbrojtje do te luajne Gurishta nga e djathta, Ignat e Zeqaj ne qender dhe Gocaj pritet ne te majte. Nese ky i fundit ka ndonje problem ngaqe mungoi dje ne stervitje, ne vend te tij do te jete Marku.

Sakaq ne mesfushe, Krymi dhe Tafili do te formojne dyshen e qendres, ndersa ne krahe do te luajne Kruja nga e majta dhe Mehmedaj nga e djathta. Para tyre do te jete Zogaj i cili do te mbeshtese brazilianin Junior ne maje te sulmit.

Me kete 11-she, kuqeblute do te tentojne suksesin e rradhes, me te cilin do te mbyllnin njehere e mire llogarite me Dinamon dhe do te tentonin te ruanin distancen me Erzenin.
www.shkodrasport.com