Vllaznia ka marre nje trepikesh me vlere teksa ka fituar 3-1 pasditen e sotme ne Vlore ndaj Flamurtarit. Me tre gola te shenuar ne pjesen e dyte me Liken dy here e Junior, shkodranet e shohin veten ne vendin e shtate sepse kane lene poshte veree edhe Bylisin.

Gjate pjeses se pare rastin me te mire e ka patur Vllaznia me ane te sulmuesit Junior i cili kalon edhe portierin me nje gjuajtje me koke kalon portierin Moçka por gjuajtja eshte e lehte dhe ne drejtimin ndaj portes, largohet nga Pjeshka qe shpeton skuadren e tij.

Edhe Flamurtari ne ndonje moment mundohet te rrezikoje por portieri Sherri eshte ne pozicion. Pjesa e pare kesisoj eshte mbyllur ne barazim 0-0.

Ne pjesen e dyte loja nis ne te njejten menyre, madje Flamurtari ne ndonje moment kerkon te jete i rrezikshem me ane te kundersulmit.

Vllaznia nuk eshte aty ku duhet dhe trajneri Jonuz leviz ne pankine duke aktivizuar Liken e Sidorencon ne vend te Shtubines e Zogajt. Dy lojtaret e aktivizuar do te ishin protagoniste te golit te avantazhit per kuqeblute.

Sidorenco do te pengohek brenda zones dhe arbitri Meta akordoi 11-metersh. Nga pika e bardhe, Lika eshte i sakte dhe e dergon topin ne rrjete ne minuten e 64-te.

Shtate minuta me vone Lika do te krosonte ne zone dhe Junior perfiton nga rreshqitja e Pjeshkes, e zoteron mire topin dhe e dergon ne rrjete.

Ne shtese Lika shenon golin e trete per Vllaznine dhe Indio te vetmin per Flamurtarin duke bere keshtu qe e gjithe ndeshja te perfundoje me rezultatin 3-1 ne favor te kuqebluve.

FLAMURTARI- VLLAZNIA 1-3

Golat: Indio ’94/ Lika ‘64 (11-m), ’91, Junior ‘71

FLAMURTARI: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Vrapi, Lukas Ramos, Indio Oliveira, Kadriaj, Karlos Henrike, Ribaj. Trajner: Marselo Troisi

VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Malota, Shehi, Marku, Gurishta, Krymi, Hygor, Zogaj, Shtubina, Zhunior. Trajner: Mirsad Jonuz

GJYQTARË: Kridens Meta (Tiranë)