Volejbolli shqiptar ka startuar sot sezonin e ri me ndeshjet e Kupes se Federates. Te parat qe kane zbritur ne parket kane qene kater ekipet me te mira te femrave per sezonin e kaluar (Vllaznia nuk eshte mes tyre) nderkohe qe neser do te luhen ndeshjet gjysmefinale te meshkujve.

Vllaznia e meshkujve do te ndeshet neser ne oren 19.00 ne sallen sportive te Farkes me ekipin kampion ne fuqi te vendit, Tiranen. Kuptohet qe eshte nje perballje shume e veshtire, kur siç dihet, nga ekipi shkodran ka patur perseri largime lojtaresh.

Ne krahun tjeter, Tirana vazhdon te forcohet dhe pritet te jete perseri nje pretendente e forte per titull nderkohe qe forcen e saj ajo do te mundohet ta tregoje qe ne perballjen e neser ndaj shkodraneve.

Keta te fundit te merkuren qe shkoi zhvilluan nje ndeshje miqesore ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndaj ekipit te Erzenit, te cilen ka humbur me rezultatin 1-3. Tashme mbetet per t’u pare se cilat do jene paraqitjet e Vllaznise ne ndeshjet zyrtare, duke filluar nga ajo e nesermja ndaj Tiranes./SHKODRA-SPORT.COM/