Vllaznia U21 per meshkuj ka dale ne finale te Kupes “Rinia” qe po organizohet nga Federata Shqiptare e Volejbollit, finale ne te cilen do te ndeshet ndaj Tiranes.

Ne gjysmefinalen e dyte ndaj Skenderbeut e cila eshte luajtur sot ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, djemte shkodrane kane fituar me rezultatin 3-0 ndaj korçareve. Keta te fundit e kishin fituar ndeshjen e pare ne qytetin e tyre me rezultatin 3-2.

Kjo humbje e sfides se pare, u kishte shtuar deshiren kuqebluve per te fituar dhe kete gje e shfaqen ne fushen e lojes. Ato i kane fituar te tre setet njeri pas tjetrit ne shifrat 25-16, 25-16 dhe 25-19.

Ne kete menyre, Vllaznia U21 me fitoren e paster 3-0 ka siguruar te drejten te diskutuar finalen. Padyshim qe kjo eshte nje merite e te gjithe volejbollisteve qe luajten sot duke filluar nga Gilman Talani, Gersi Jula, Arsen Vjerdha, Valter Carri (pasuesi i pare), Klevis Vuksani, Rafael Puka, Oliver Marku (pasuesi i dyte), Aron Dibra.

Merite natyrisht qe kane edhe dy trajneret qe punojne me kete ekip, Endri Jukni dhe Fatjon Çekini. Tashme Vllaznia U21 do te behet gati per finalen ndaj Tiranes e cila do te luhet me 5 mars ne sallen sportive “Fati Borova” ne kryeqytet./SHKODRA-SPORT.COM/