Volejbollistët e Vllaznise rikthehen tek fitorja ne kampionat. Pasditen e sotme ato kane fituar me rezultatin e paster 3-0 ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit “Ramazan Njala” te Durresit.

Djemte e drejtuar nga trajneri Artan Kalaja jane treguar me te sakte dhe me te vendosur per ta fituar kete takim dhe ia kane dale ta mbyllin shpejt ate. Ne setin e pare, ata e kane nisur vrullshem duke krijuar shkeputje qe ne fillim nderkohe qe ai do te mbyllej me shifrat 25-20.

E njejta gje dhe i njejti rezultat do te fiksohej edhe ne fund te setit te dyte, nderkohe qe pas tij, volejbollistet vendase duken te dorezuar dhe si rrjedhoje kane gjithnje e me pak rezistence.

Per kete arsye, Vllaznia do ta fitonte edhe ate set ne shifrat 26-18 dhe krejt ndeshjen me rezultatin e paster 3-0. Pas javes se gjashte te kampionatit ekipi shkodran eshte ngjitur ne kuoten e 9 pikeve dhe per momentin mban vendin e peste ne renditje./SHKODRA-SPORT.COM/


KAMPIONATI 2022-23

Java 1 Partizani- Vllaznia 3-1

Java 2 Vllaznia- Skenderbeu 3-0

Java 3 Tirana- Vllaznia 3-0

Java 4 Vllaznia- Erzeni 1-3

Java 5 Vllaznia- Elbasani 3-0

Java 6 Teuta- Vllaznia 0-3