Pas fitores javen e kaluar ndaj Barleti Volej, Vllaznia e volejbollit te femrave e ka humbur ndeshjen e dyte te Kupes se Shqiperise, ate ndaj ekipit te Partizanit te luajtur diten e djeshme ne pallatin e sportit “Asllan Rusi”.

Vajzat e kuqe e kane fituar kete ndeshje me shifrat 3-0 ndaj nje kundershtari qe ne fakt nuk ka dhene me te miren e tij ne fushen e lojes. Keshtu seti i pare i ndeshjes eshte mbyllur ne shifrat 25-17 per Partizanin.

Pati shpresa qe vajzat shkodrane do te reagonin ne setin e dyte por nuk do te ndodhte keshtu dhe ai do te mbyllej ne shifrat 25-16 po per Partizanin. Ne te tretin ka pak me shume rivalitet megjithate jane vendasit qe e fitojne edhe ate, kete here me rezultatin 25-19.

Perfundimisht 3-0 ne favor te Partizanit qe me 6 pike te plota kryeson grupin A, nderkohe qe Vllaznia eshte e pozicionuar ne vendin e dyte me tre pike. Javen e ardhshme ajo do te kerkoje fitoren ne ndeshjen e rradhes ndaj ekipit te Korabit.

Synimi i ekipit kuqeblu eshte te siguroje vendin e dyte dhe kalimin ne fazen finale te Kupes se Shqiperise per kete sezon, ku natyrisht qe do te shohin per me teper pastaj./SHKODRA-SPORT.COM/