Real Madridi duket se është në prag të nënshkrimit të Kylian Mbappe këtë verë, dhe me të, Los Blancos pritet ta shfrytëzojnë situatën duke tërhequr edhe një transferim të mundshëm të Achraf Hakimit në Santiago Bernabeu.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, mbrojtësi i krahut të Paris Saint-Germain është i prirur të ndjekë Mbappen në Santiago Bernabeu në vitin 2025.

Yllit maroken i skadon kontrata në vitin 2026 dhe mund të jetë në gjendje të sigurojë një lëvizje nga Parisi, duke qenë se ata do të jenë të prirur për të mos e humbur atë falas vitin e ardhshëm, përveç nëse ata mund të rinovojnë marrëveshjen e tij.

Hakimi është një nga miqtë më të ngushtë të Mbappes në dhomën e zhveshjes së PSG-së dhe sigurisht që ai kaloi akademinë te Real Madrid para se të largohej te Borussia Dortmund dhe më pas te Interi.

Mund të funksionojë edhe për Los Blancos për sa i përket kohës. Me Dani Carvajal tashmë 32 vjeç, nuk do të kalojë shumë kohë që ata të kërkojnë një zëvendësues.

Kjo do të shkonte në kundërshtim me praktikën e tyre të zakonshme për të nënshkruar me një lojtar që në atë moment do të ishte 27 vjeç, por duke pasur parasysh lidhjet e tij me klubin dhe Mbappen, ata mund të tundohen të bëjnë një përjashtim nëse nuk del një zëvendësues i dukshëm për Carvajal. /Telegrafi/