Nje lajm i mire ka mberritur sot per peshengritjen shqiptare. Sportisti shkodran Erkand Qerimaj eshte zyrtarisht i kualifikuar per pjesmarrjen ne Lojerat Olimpike te Tokios qe do te zhvillohen kete vere.

Nje lajm te tille e ka publikuar vete peshengritesi ne rrjetet sociale teksa duket shume i lumtur per nje arritje te tille teksa shkruan:

“Zyrtarisht i kualifikuar per Olimpiaden “Tokyo 2020″ per te perfaqesuar vendin tim, Shqiperine! Pas 3 viteve Gara Kualifikuese sakrifice dhe mund duke arritur te marr piket kualifikuese per kete kompeticion shume te rendesishem persa i perket karrieres time! Faleminderit te gjitheve qe me kan mbeshtetur dhe besuar”.

Pjesmarrja e Qerimajt ne keto Lojera kuptohet qe do te kete brenda edhe objektiva dhe per kete arsye ai po pergatitet shume seriozisht nen drejtimin e trajnerit Zef Kovaçi./SHKODRA-SPORT.COM/