Shkëndija ka prezantuar trajnerin e ri, me ish-futbollistin Jeton Beqiri që do të marrë drejtimin e kuqezinjve të Tetovës.

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi shqiptar i Maqedonisë së Veriut, me 41-vjeçarin që rikthehet te Shkëndija pas 7 vitesh, ku më parë ka qenë asistent.

Përveç Shkëndijës, Beqiri ka drejtuar në Maqedoninë e Veriut Renovën e Strugën, ndërsa më parë ka qenë dhe trajner i Bylisit.

“Kur shtëpia thërret, zemra vendos”, ishin fjalët e trajnerit në videon prezantuese të publikuar nga klubi.