ARKIV/ Arratisja e bujshme e Bërshenit dhe Hoxhës. Ja raporti sekret i shtetit shqiptar

Raporti sekret në 1987: Incidenti i rëndë me policinë në Helsinki dhe arratisja e dy futbollistëve në Greqi Pjesëmarrja e ekipit tonë kombëtar të futbollit në finalet e Evropianit “Francë 2016”, pa dyshim që është një nga arritjet më të...

STATISTIKA: VLLAZNIA- LUFTËTARI, HISTORIA E PËRBALLJEVE MES TYRE

Vllaznia- Luftëtari01.04.1947    Shqiponja- Vllaznia     0-922.06.1947    Vllaznia- Shqiponja     2-011.03.1951    Puna Shk- Puna Gjir.    7-010.06.1951    Puna Gjir-Puna Shk      0-111.04.1951    Puna Shk-Lufëtari       2-127.06.1954    Luftëtari- Puna Shk.    1-013.04.1955    Puna Shk.-Puna Gjir.    4-011.09.1955    Luftëtari- 02.04.1962    Vllaznia- Luftëtari    7-118.05.1962    Luftëtari- Vllaznia   ...

“SPORTISTËT E SHEKULLIT” TË KLUBIT VLLAZNIA

Futboll-Loro Boriçi            -Muhamet Dibra            -Sabah Bizi                -Ramazan Rragami-Paulin Ndoja-Medin Zhega    -Hysen Zmijani Atletikë-Hysni Bebeziqi            -Pina Thani                -Vera Bregu -Oltion Luli-Arbana Xhani Çiklizëm-Agim Tafili        -Fadil Muriqi Basketboll-Renato...

SHAH: “LIBRI I ARTË” I KAMPIONEVE FEMRA (si individe)

Kampionet e Shqipërisë në vite si individ- femra: 1977 Leonora Shllaku (Labinoti Elbasan) 1978 Teuta Manjani (Korabi Peshkopi) 1979 Teuta Manjani (Korabi Peshkopi) 1980 Liri Bajo (Partizani Tiranë) 1981 Liri Bajo (Partizani Tiranë) 1982 Vega Paja (Lokomotiva Durrës) 1983 Ylvije Boriçi...

SHAH: “LIBRI I ARTË” I EKIPEVE FITUESE TË SPARTAKIADAVE KOMBËTARE (MESHKUJ+ FEMRA)

Ekipet fituese të Spartakiadave Kombëtare për meshkuj: 1979 Dajti Tiranë 1984 Lokomotiva Durrës 1989 Lokomotiva Durrës Ekipet fituese të Spartakiadave Kombëtare për femra: 1984 Vllaznia 1989 Vllaznia

STATISTIKA: VLLAZNIA- FUTBOLL NË SEZONIN 2008-09

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 ...

FUTBOLL FEMRA: “LIBRI I ARTË” I SKUADRAVE FITUESE TË KUPËS SË SHQIPËRISË

Fitueset e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra në vite:

Ekipet kampione në vite dhe përbërjet e tyre

1930 Tirana:
Rudolf Gurashi, Abdullah Shehri, Irfan Gjinali, Xhelal Kashari, Vasil Kajano,
Gjon Sabati, Llazar Miha, Mark Gurashi, Bexhet Jolldashi, Shefqet Ndroqi,
Isuf Dashi, Selman Stermasi, Adem Karapici, Hysen Kusi, Mustafa Begolli,
Hilmi Kosova, Emil Hajnali, Rexhep Maci. Trainer: Selman Stermasi

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR