Ndahet nga jeta trajneri i njohur i basketbollit

Arben Fagu, ish-bashketbollist dhe trajner i ekipit të Partizanit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Ai vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë. Pak kohë më parë miq dhe të afërm të tij bënë apel për ndihmë, pasi Fagu...

Ministria e Shëndetësisë jep ok-in. Do nisin kampionatet e basketbollit

Pas më tepër se 10 muajsh pauze, më në fund në Shqipëri mund të nisin ndeshjet e kampionateve të basketbollit. Ministria e Shëndetësisë i ka kthyer përgjigje ditën e djeshme Federatës Shqiptare të Basketbollit duke i konfirmuar lejen për...

Dod Lekndreaj: Një ditë do rikthehem te Vllaznia, por dua të luaj bashkë me...

Kur e gjithë vëmendja në Shkodër së fundmi është kthyer nga Vllaznia e futbollit, duket sikur ditëve të lavdishme të Vllaznisë së basketbollit i ka ardhur fundi për momentin. Jo të pakta ishin fitoret që arriti Vllaznia e basketbollit...

Ditë e trishtë për sportin, ndahet nga jeta Anëtari i Kryesisë së Federatës

Është ndarë sot nga jeta pas një sëmundje të rëndë Rudofl Cici. Prej vitesh, Cici ka qenë një ndër arbitrat më të spikatur në basketboll, ndërsa ka qenë edhe anëtar I Kryesisë së Federatës Shqiptare të Basketbollit. Ka qenë vetë...

Nuk ndalet eksodi nga Vllaznia, një tjetër lojtar firmos në Kosovë

Pas Robert Shestanit e Julian Hamatit, nje tjeter basketbollist ka braktisur Vllaznine dhe ka zgjedhur te vazhdoje karrieren e tij ne Kosove. Kete here behet fjale per Daniel Lekndreaj qe ka zgjedhur te luaje per Prishtinen ne vazhdimin e ketij...

‘Boshatiset’ Vllaznia, i ikën edhe një tjetër lojtar cilësor

"Boshatiset" Vllaznia e basketbollit. Pas kapitenit Robert Shestani, nje tjeter basketbollist cilesor i saj ka lene Shkodres per t'iu bashkuar nje tjeter ekipi kosovar. Nese Shestani ka zgjedhur Vellaznimin e Gjakoves per te vazhduar karrieren e tij, Hamati do te...

Kapiteni i Vllaznisë lë Shkodrën dhe ikën në Gjakovë tek Vëllaznimi

Vendimi i Ministrise se Shendetesise per te moslejuar nisjen e kampionateve te basketbollit ne vendin tone, ka krijuar jo pak probleme tek te gjithe ekipet. E njejta gje mund te thuhet edhe per Vllaznine e cila largoi pese basketbollistet amerikane...

Vllaznia merr vendimin: Largon 5 amerikanët

Erdhën me shumë bujë, por u larguan shpejt nga Shkodra. Bëhet fjalë për pesë basketbollistët amerikanë që u afruan kohët e fundit tek Vllaznia si përforcim. Nga sa mësohet, ata tashmë janë kthyer sërish në vendin e tyre sepse...

E trishtë, Covid-19 i merr jetën trajnerit të mirënjohur

Viron Toska, trajneri i ekipit të basketbollit për femra “Flamurtari'” ndërron jetë nga Covid-19. Lajmin për ndarjen nga jeta të Toskës e jep gazetari vlonjat Enrik Mehmeti. “Ndahet nga jeta për shkak të Covid-19 Viron Toska ,i cili ka drejtuar...

Vllaznia humb miqësoren me ‘Goga Basket’

Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka zhvilluar nje ndeshje miqesore pasditen e sotme ne Durres ndaj Goga Basket te cilen e ka humbur me rezultatin 75-79. Ndonese basketbolli eshte ndalur nga organet shendetesore te rikthehet ne normalitet dhe per rrjedhoje...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR