Presidenti Meta: Rama edhe kur luante basketboll bënte shumë faulla, në politikë po bën...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në mënyrë surprizë bëri një vizitë dhe shijoi sfidën e djeshme në basketboll për meshkuj mes Vllaznisë dhe Tiranës, e fituar bindshëm nga të zotët e shtëpisë. Përkrah kryetares së bashkisë, Voltana Ademi,...

Xhaferi: Presidenti i mirëpritur në pallatin e sportit, ashtu si kryeministri apo kryetari i...

Fishkëllima, thirrje "Rama IK" apo dhe zhvendosje e vëmendjes nga ndeshja tek prania e numrit 1 të shtetit shqiptar në pallatin e sporit të Shkodrës? Të gjitha këto pikëpyetje në fakt kanë marrë një përgjigje nga presidenti i Vllaznisë...

Teuta bojkotoi derbin ndaj Gogës, reagon federata: Presim relacionin, do të zbatohet rregullorja

Për incidentin e krijuar në sallën sportive “Dhimitraq Goga”, që solli edhe bojkotin e Teutës, në ndeshjen derbi ndaj Gogës, gazeta kontaktoi sekretarin e përgjithshëm të FSHB, Korab Llazanin. Ja si u shpreh ai për këtë ngjarje: “Presim relacionet...

Ilir META i kënaqur me atmosferën e ndeshjes Vllaznia-Tirana: Ngjyra blu e përbashkëta e...

Në Shkodër u luajt klasikja e basketbollit për meshkuj mes Vllaznisë dhe Tiranës e cila përfundoi me fitoren e vendasve 96-68. Në një pallat sporti të tej mbushur, nuk mungonte as Presidenti i vendit Ilir Meta i cili kishte...

‘Klasikja’ vishet kuqeblu, VLLAZNIA mposht bindshëm TIRANËN në sallën e tejmbushur nga tifozët

Ka përfunduar me fitoren e vendasve, “Klasikja” e basketbollit mes Vllaznisë dhe Tiranës e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, në Shkodër. Takimi mes dy skuadrave pritej me interes tepër të lartë në Shkodër, teksa nuk mungoi as...

‘Klasikja’ e basketbollit premton spektakël, Presidenti META ndjek nga afër supersfidën Vllaznia-Tirana

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” Shkodër, pritet të filloj supersfida e basketbollit të meshkujve mes Vllaznisë dhe Tiranës. Të dyja ekipet ndodhen afër në renditje, Vllaznia në vendin e 3-të me 18 pikë dhe Tirana në vendin e...

Tifozët shkodranë përlotin Bledar Gjeçajn. Ceremonia e veçantë në ‘Qazim Dervishi’

Para ndeshje Vllaznia- Tirana, ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" eshte zhvilluar nje ceremoni shume domethenese, ajo e nderimit te basketbollistit dhe trajnerit te mirenjohur te Vllaznise Bledar Gjeçaj me rastin e 50 vjetorit te lindjes se tij. Para mbi...

Shima: Sfida ndaj Vllaznisë e vështirë, por do synojmë fitoren

Vllaznia- Tirana pritet me interes sonte ne Shkoder sepse kemi te bejme me nje perballje ne mes dy skuadrave me shume tradite ne basketbollin shqiptar dhe qe do te rivalizojne fort me njera- tjetren edhe ne kete perballje. Kuptohet qe...

LAJMI I FUNDIT/ Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta sonte në ‘Qazim Dervishi’ për...

Ndeshja Vllaznia- Tirana e kampionatit kombetar te basketbollit te meshkujve ka ngjallur nje interes te madh ne Shkoder dhe per kete arsye, pallati i sportit "Qazim Dervishi" pritet te jete i mbushur plot e perplot ne oren 18.30 kur...

E PAPRANUESHME/Presidentët përplasen me njëri-tjetrin, anulohet supersfida e basketbollit

Një skandal është regjistruar në prag të ndeshjes mes Goga Basket dhe Teutës dhe e vlefshme për javën e 13-të. Ky takim është anuluar për shkak të një incidenti mes presidentëve të 2 klubeve, Arqile Gorea i Teutës dhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR