Taflaj: Situata nuk është normale, por kampionati duhet të shkojë deri në fund

Të premten siç është bërë e ditur, Federata Shqiptare e Basketbollit do të zhvillojë një mbledhje online me drejtuesit e të gjithë ekipeve pjesmarrëse të Superligës. Ndonëse nga Vllaznia ka një kërkesë për ndërprerjen përfundimtare të kampionatit, duket se krerët...

Të premten mbledhja edhe për basketbollin, Vllaznia kundër vazhdimit të kampionatit

Pas futbollit, edhe Federata Shqiptare e Basketbollit do të zhvillojë një mbledhje me drejtuesit e klubeve për të biseduar me to për vazhdimësinë e kampionatit. Mbledhja do të zhvillohet ditën e premte dhe do të jetë online. Kuptohet që...

Sytë nga qeveria, Vllaznia njofton: Të premten vendosim përfundimisht

Kjo e premte pritet të përcaktojë përfundimisht se çfarë do të ndodhë me basketbollin në vend. Është klubi i Vllaznisë që përmes një postimi në kanalin zyrtar bën me dije:

Katër arbitra shkodranë në seminarin online me dy përfaqësues të FIBA-s

Kohë pandemie dhe pushimi nga aktivitetet por tek basketbolli punohet sërish. Të paktën këtë gjë po bëjnë arbitrat të cilët pasditen e sotme përmes programit "zoom" kanë zhvilluar një bisedë- seminar me dy përfaqësues të FIBA-s. Bëhet fjalë për Ales...

Presidenti Xhaferi: Të shtohet edhe Mali i Zi në kampionatin e përbashkët rajonal

Presidenti i Klubit te Basketbollit Vllaznia pergezon Federaten Shqiptare te Basketbollit per nismen e mrekullueshme per zhvillimin e nje kampionati te perbashket ndermjet Shqiperise - Kosoves - Maqedonise. Ne prononcimin e tij, presidenti Xhaferi kerkon zgjerimin e saj, duke sugjeruar...

E BUJSHME/ SHQIPËRIA DHE KOSOVA BASHKOHEN ME NJË KAMPIONAT NË BASKETBOLL: PRISHTINA AQ LARG...

Bashkimi mes Shqipërisë dhe Kosovës është ajo që kërkohej prej kohësh, por nëse ka një gjë të sigurtë, është se nga politika nuk ka shpresa për të ardhur. Shumë ndryshe paraqitet gjendja nga ana e sportit, që...

LIGA BALLKANIKE, PLAY-OFF I VLLAZNISË NË SHTATOR

E para herë që një fazë finale shtyhet pafundësisht, Koronavirusi edhe në parket. Play-off i Ligës Ballkanike, atje ku është e kualifikuar dhe Vllaznia në basketboll për meshkuj, do të zhvillohet në shtator. Në këtë fazë finale janë kualifikuar...

Ndërprerja e kampionatit, Federata Shqiptare e Basketbollit përgatit SKENARIN e ri

Basketbolli shqiptar është ndërprerë prej thuajse një muaji për shkak të pandemisë botërore që ka paralizuar gjithë vendin. Për herë të fundit gjitha skuadrat kanë zbritur në parket në datat 7-8 mars. Sezoni rrezikohet dhe për këtë ka folur...

Presidenti Ponari kundër anulimit të aktiviteteve: Ja si do ta përfundojmë sezonin

Si të gjitha aktivitet sportive në vend, edhe basketbolli ka ndalur për shkak të pandemisë me koronavirusin. Lidhur me këtë situatë të vështirë, gazeta “Panorama Sport” kontaktoi me Avni Ponarin, presidentin e Federatës Shqiptare të Basketbollit. Kreu i sportit...

Presidenti Xhaferi: Basketbolli mund të kalojë një krizë të fortë, na duhet ndihma e...

Ndërprerja e kampionateve të basketbollit ka ardhur në momentin më të mirë të Vllaznisë dhe padiskutim që kjo ndikoi për keq. Megjithatë presidenti i saj Alban Xhaferi mendon se kjo nuk ishte në dorën e askujt, pikërisht për shkak...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Presidenti Matija: Në Champions nuk ka kundërshtar të lehtë, por Vllaznia...

Ka meritën e jashtëzakonshme jo vetëm të sukseseve të Vllaznisë, por edhe në rritjen e cilësisë së futbollit të femrave në Shqipëri. Treguesi më...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR