KRYESORE

De Biazi pranë Serisë A, rivalitet me Zengën për të drejtuar Ajetin

Eksperienca e dështuar në Spanjë te Deportivo Alavesh ka lënë përsëri Xhani De Biazin të papunë. Por brenda 24 orëve të ardhshme, ai mund ta shohë veten në pankinën e një skuadre në Serinë A. Gjatë ditës së sotme, Davide...

“Meritojmë finalen, në short do të na bjerë një ekip anglez”

Juventus ka luajtur 8 finale te Champions League, që është një eveniment botëror. Ta fitosh nuk është si të fitosh një trofe çfarëdo. Ka skuadra të jashtëzakonshme, objektivi i parë është të kalojmë grupin, më pas 1/8-at. Nuk jam...

Vllaznia përmbys shifrat. Vendos sërish trepikëshi i Berdicës

Barazimi ne perioden e pare krijoi idene sikur ndeshja do te niste edhe njehere nga fillimi. Dhe Partizani ishte i pari qe shenoi megjithate reagoi Vllaznia por te kuqte nuk ishin dakord dhe me dy trepikesha te Merkajt kaluan...

Vllaznia- Partizani, perioda e parë mbyllet në barazim

Ndeshja me e rendesishme e javes se dyte te fazes se dyte te kampionatit kombetar te basketbollit per meshkuj ka dhuruar sfiden shume interesante Vllaznia- Partizani. Takimi ka nisur me rivalitet pas pas 2-3 gabimeve te vendasve, miqte udheheqin...

Këto tetë duele zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve

Sonte zhvillohen ndeshjet e fundit për sivjet në Ligën e Kampionëve. Ndeshje interesante zhvillohet në Gjermani, mes Leipzig dhe Besiktas, ndërkaq derbi do të ngjet mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit. Më poshtë keni listën e plotë të këtyre...

Kampionati i femrave, Vllaznia fiton 6-0 në Korçë ndaj Skënderbeut

Kampionati i femrave ka zhvilluar sot ndeshjet e javës së tetë të tij, pikërisht ato që ishin planifikuar për t'u luajtur të shtunën e kaluar por që u shtynë për shkak të kushteve atmosferike në vend. Në ndeshjet e...

Antonella Fiordelisi, kur sporti ndërthuret me modelingun

Antonella Fiordelisi “çmend” rrjetet sociale me disa foto sensuale, që të “ndezin” imagjinatën. Modelja 19-vjeçare italiane, njëkohësisht pjesë e Përfaqësueses Italiane në sportin e skermës, tregon pa ndrojë trupin e saj perfekt, që do t’ia kishin zili emrat më...

Elvin Beqiri: Tifozët shkodranë kanë të drejtë, ja si rilind Vllaznia!

U bënë shumë vite që Vllaznia po vuan në kampionatin shqiptar, duke pasur oshilacione të shumta, madje në ndonjë rast, siç ishte ai i vjetshmi, ka shpëtuar në fund prej rënies nga kategoria. Elvin Beqiri, një nga ata që...

Ronaldinho tërhiqet nga futbolli, ja çfarë do të bëjë ish-lojtari më i mirë i...

Sulmuesi Brazilian, Ronaldinho Gaucho, ka deklaruar se vitin e ardhshëm zyrtarisht do të largohet nga futbolli aktiv, pas më shumë se dy vjet pa skuadër. “Vitin e ardhshëm zyrtarisht do të tërhiqem nga futbolli i luajtur. Deri atëherë do të...

Çudia e vitit: Delja e shtynë ndeshjen e Kupës!

Disa gjëra që ndodhin në futbollin e Kosovës nuk mund të imagjinohen as në filma, Rrethi i tretë i ndeshjeve të DigitAlb Kupës së Kosovës vazhdon sot (e mërkurë) me disa ndeshje shumë interesante. Në takimin që po luhet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR