KRYESORE

Armando Cungu e nis mbarë tek Kukësi. Tifozët e mirëpresin (FOTO)

Pasditen e sotme është bërë prezantimi i trajnerit të ri Armando Cungu përballë futbollistëve të ekipit të Kukësit. Menjëherë pas tij, trajneri shkodran ka drejtuar seancën e parë stërvitore sepse kukësianët nuk kanë kohë për të humbur ngaqë në...

Analiza, ja tri arsyet përse Franca merr Kupën e Botës

Dy vjet pas finales së Europianit, Franca përgatitet për një tjetër finale, me shpresën se përfundimi do të jetë i ndryshëm. Bëhet fjalë për një shans të ri për trofe, megjithatë, sipas “France Football”, francezët duhet të jenë optimistë...

Jo vetëm Guri, në Superligën belge do luajë edhe një shkodran tjetër

Guri, Guri, Guri... Padyshim që sulmuesi shkodran është shndërruar në protagonist ditët e fundit në futbollin belg pas kalimit të tij nga Kukësit tek ekipi Ostende. Ai po paraqet një formë shumë të mirë në ndeshjet miqësore që po...

Samuel Nikaj e nis mbarë me Vushtrrinë. Fiton 1-0 ndaj Gjilanit të Superligës

Pasditen e sotme në Vushtrri është luajtur ndeshja miqësore në mes ekipit vendas që siç dihet këtë sezon do të drejtohet nga trajneri shkodran Samuel Nikaj dhe ekipit të Gjilanit që merr pjesë në Superligën kosovare. Ndonëse parimisht duhej...

Lojtarët mendojnë largimin, Suad Lici “mban peng” Vllazninë

Vllaznia vazhdon të jetë në… “gjumë”. Pasi kaluan disa javë nga fakti që skuadra ra nga Superiorja dhe zhurmës së krijuar gjatë ditëve të para, gjithçka tashmë ka rënë në qetësi. Në Shkodër e kanë marrë lehtë dhe kur jemi...

Sindrit Guri në super formë, i shënon edhe skuadrës së Olainkës

Sindrit Guri nuk ndalet së shënuari. Bomberi shkodran ka gjetur sërish rrugën e rrjetës, kësaj here në miqësoren ndaj Zulte Varegemit të Piter Olainkës. Në fillimin e pjesës së dytë, 24-vjeçari tundi rrjetën duke vendosur baraspeshën. Më parë Zulte kishte...

Armando Cungu flet si trajneri i Kukësit: Gjici më dha shansin e dytë

Armando Cungu do të jetë trajneri i ri i Kukësit për sezonin e ardhshëm. Ky është zyrtarizimi i ardhur nga ana e verilindorëve gjatë ditës së sotme, të cilët kanë rikthyer teknikun shkodran në pankinë, pas atij suksesi të...

RUSI 2018/ Belgjika është e treta, Hazard & Meunier mposhtin Anglinë

Belgjika ka fituar 2-0 ndaj Anglisë duke marrë vendin e tretë në Kupën e Botës. Ishte një ndeshje e ekzekutuar shumë mirë nga Djajtë, të cilit gjatë shumicës së kohës kanë kontrolluar pa shumë probleme anglezët, që vetëm nëpërmjet...

Leo Messi nën akuzë, mediat zbulojnë kaosin me kombëtaren e Argjentinës

Një Botëror, që filloi keq dhe përfundoi keq për Argjentinën. Zhdukja kaq e menjëhershme e Albiceleste nga “Rusia 2018” vazhdon të jetë temë diskutimesh dhe është pasuruar me detaje të reja nga një dhomë zhveshjesh tejet të nxehtë, gati...

Kroacia “lindi” në aeroport, futbollin e mësojnë në rrugë

“Nëse loja është me një top dhe më shumë se pesë lojtarë, atëherë nuk ka ekip më të fortë se ne”, deklaronte 30 vite më parë organizatori i ekipit kombëtar jugosllav, Moka Slavniç, duke shtuar se problemi është: “Lako...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR