KRYESORE

Gentiana Beqa shpallet kampione e botës në fitnes

Gentiana Beqa vazhdon të korrë suksese të mëdha. Sportistja nga Gjakova e Kosovës, arrin një tjetër titull të lartë. Pasi kishte fituar më parë titullin e kampiones së Europës, sot ajo është shpallur kampione e Botës në fitnes. Ka...

Mourinho thumbon Arsenalin, lavdëron De Gean

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është ndarë i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në fitoren e sotme ndaj Arsenalit, 1-3.Por, ai nuk ka “harruar” të thumbojë edhe Arsenalin pas këtij takimi. “Më pëlqen se si luajti...

E bukura Sara “tradhton” Iscon: Jam besnike, por deri në vdekje do të jem...

Sara Salamo, aktore dhe modele spanjolle, ka folur për herë të parë publikisht mbi lidhjen e saj me yllin e Real Madrid gjatë evenimentin “Anekke Dreams”, një projekt bamirësie i kompanisë së modës “Anekke” që shkon në ndihmë të...

Lajmi i fundit: Erkand Qerimaj vend të katërt në stilin e shkëputjes në Botëror

Mbrëmjen e sotme në pedanën e Anaheim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka qenë rradha e peshëngritësit shkodran Erkand Qerimaj për t'u ngjitur në pedanë. Duhet thënë se në peshën e tij, atë 77 kg ku ka konkurruar,...

Biletat, çmimet sërish të njëjta edhe ndaj Laçit

Të dielën në orën 13.00 në stadiumin "Loro Boriçi" do të luhet ndeshja Vllaznia- Laçi e vlefshme për javën e 13-të të Superligës shqiptare. Padyshim që konsiderohet një takim i vështirë sepse të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren,...

Mançester Junajted fiton derbin ndaj Arsenalit

Derbi kryesor i javës së 15 në Premier Ligë ndërmjet Arsenalit dhe Manchester Unitedit i ka takuar skuadrës mysafire, 1 me 3. “Djajtë e Kuq”, shfrytëzuan për mrekulli rastet e krijuara, duke çuar topin në rrjetën e kundërshtarit 3...

Jo vetëm Pjeshka, tek Vllaznia ka edhe një tjetër mungesë ndaj Laçit

U mendua se do të ishte vetëm një mungesë ndaj Laçit por në fakt janë bërë dy. E sigurtë ka qenë mungesa e mbrojtësit Denis Pjeshka i cili ka dy javë që është i padisponueshëm për stafin teknik si...

Skuadra e sapo ngjitur në Ligue 1 i shkakton humbjen e parë të sezonit...

Paris Saint-Germain ka pësuar humbjen e parë të sezonit në Ligue 1 teksa të besuarit e Emery kanë rënë në sfidën e javës së 15-të kur skuadra e sapo ngjitur në Ligue 1, Strasbourg, ka mposhtur yjet e kryeqytetit...

Televizioni në Iran “censuron” shortin e Kupës së Botës 2018…

Stacioni televiziv shtetëror i Iranit, IRIB, e ka transmetuar me ndërprerje të vazhdueshme shortin e Kupës së Botës 2018, që u hodh të premten në pallatin e Kremlinit, në Moskë. Arsyeja? Veshja e prezantuese ruse, Maria Komandnaya, u konsiderua...

Skënderbeu “prish” kampionatin, me 10 futbollistë triumfon ndaj Kukësit

Kur është luajtur java e 13-të e kampionatit të Kategorisë Superiore, gara për titullin kampion duket e mbyllur që tani, me Skënderbeun të parivalizueshëm nga askush, madje as nga kampionët në fuqi. Pikërisht këta të fundit janë mundur në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR