KRYESORE

Liverpool ‘shtyp’ Swansean, Coutinho realizon golin e javës (VIDEO)

Liverpool ka mposhtur Swansean me rezultatin 5-0, në takimin e fundit për javën e 20, të luajtur në ‘Anfield Road’. “The Reds” e nisën vrullshëm takimin dhe gjetën avantazhin që në minutën e 6’, pas një supergoli të shënuar...

Neziri: Shyqyr që s’është Partizani i para viteve ’90, të na i merrte lojtarët...

Kohët e fundit, në media kanë qarkulluar lajme të ndryshme për një interesim të shfaqur nga Klubi Partizani për futbollistë të rinj të talentuar të Vllaznisë. Fillimisht u shfaq emri i Ardit Krymit dhe lajmi që qarkulloi ishte ai...

Dëshirat e Zidane për festat e fundvitit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ua ka dorëzuar drejtuesve të klubit listën e dëshirave për afatin kalimtar të janarit dhe këtë listë e ka siguruar e përditshmja spanjolle “Don Balon”. Gjithnjë sipas kësaj të fundit, portieri i Athletic...

Gossip/ Katër motrat australiane, sërfistet seksi të Krishtlindjes

Sërfistet australiane Ellie-Jea, Holly-Daze, Ruby-Lee dhe Bonnie-Lou Coffey më seksi se kurrë me rastin e Krishtlindjes. Në fakt, e veçanta e tyre është se janë motra dhe që të katra merren me sport, kryesisht me sërf. Ato kanë postuar...

Emri më i gjatë në një ekip futbolli, çudia vjen nga Holanda

Nëse flasim për emrat e klubeve në Europë, atëherë do të shohim emërtime nga më të ndryshmet dhe më të çuditshmet. Por nëse flasim për emrin më të gjatë të një ekipi futbolli, ky klub ndodhet në kampionatin holandez....

E pabesueshme në Angli, 2 trajnerë shkarkohen në fund të së njëjtës ndeshjes

Dy trajnerë të shkarkuar në përfundim të së njëjtës ndeshje. Ka ndodhur në Angli, më saktësisht në Championship. Shkarkimi i njëkohshëm ka shkaktuar shumë interes, po kush janë dy trajnerët e larguar? Bëhet fjalë për Garry Monk dhe Carlo...

Plani gjenal i Perez: Ronaldo + 100 mln € për Neymar

Me sa duket ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo raportohet se do të ofrohet si pjesë shkëmbim për të marrë Neymar. Lojtari i përfaqësueses portugeze siguroi Ballon d’Or e pestë në fillim të muajit duke barazuar Lionel Messi-n. Por...

Fushat e futbollit më të pazakonta në botë

Fushë e blertë, tribuna dhe vende për të vendosur birrën, futbolli nuk është gjithmonë kaq i kollajtë për t’u shijuar. Kjo lojë mund të luhet edhe pranë detit, mbi vaj apo mbi trampolina. Më poshtë keni vendet më të...

“Sharabajka” e profesor Striniqit, sot më aktuale se kurrë tek Vllaznia

Nëse ka patur njeri që e ka vuajtur me zemër çdo rezultat të Vllaznisë, padyshim që ai ka qenë profesor Ymer Striniqi. Në komentim gjithmonë mundohej të ishte asnjanës sepse i tillë ishte profesioni ku duhej të tregonte paanshmëri....

Manchester United “ngec”, Chelsea nuk fal në shtëpi!

Manchester United barazoi në shtëpi, 2-2 nga Burnley, duke konfirmuar se titulli kampion mbetet një utopi për skuadrën e Jose Mourinho, që ka 12 pikë më pak se Manchester City kryesues, edhe pse ka luajtur një ndeshje më shumë.Në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Bajraktari e dëmtuar, një shkodrane e zëvendëson nesër në ‘Loro Boriçi’

Neser ne oren 14.00 ne stadiumin "Loro Boriçi" do te luhet ndeshja eliminatore e Kampionatit Europian ne futboll per femra ne mes Shqiperise dhe...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR