Bano nuk e diskuton Veleçikun: Tifozë ejani, në fund do festojmë!

Verdiktet e kampionateve po shkojne drejt percaktimit te ekipeve triumfuese dhe neser do te luhet sfida e play out ne mes Veleçikut dhe Shkumbinit. Keto dy skuadra jane perballur edhe para nje viti me njeri- tjetrin dhe ne fund...

Tërbuni thyen mitin e Devollit të pamposhtur, shpallet kampion i kategorisë së dytë

U luajt sot në stadiumin “Tofik Jashari” të qytetit të Shijakut finalja e Kategorisë së Dytë mes Tërbunit si kryesues i Grupit A dhe Devolli si kryes i Grupit B. Koha e rregullt përfundoi 1-1, pasi Nallbani shënoi eurogol nga...

Flet kapiteni Dodaj: Tërbuni e meriton titullin kampion. Sezonin tjetër flasim ndryshe

Fituesi i dy kupave me ekipin e tij të lindjes njërën në kategorinë e parë dhe tjetrën në kategorinë e dytë shprehet: Doja të falenderoj shumë tifozët e mrekullueshëm pukjanë dhe Ultras "Shqiponjat e Veriut" Pukë për çdo mbështetje...

“Vllaznia B” e mbyll me humbje. Nga 2-0 përfundon 3-4 për “Tirana B”

E ka mbyllur me humbje kampionatin e sivjetëm "Vllaznia B". Ajo është mundur me rezultatin 3-4 nga Tirana B në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi". Në fakt ka qenë një humbje "e çmendur" sepse...

Flet trajneri Kërnaja: Tifozët pukjanë e meritojnë Tërbunin në kategorinë e parë

Tërbuni u rikthye brenda sezonit në Kategorinë e Parë. Në fakt është bërë një punë e mirë, si nga trajneri Oltion Kërnaja, ndihmësi i tij Neziri, por edhe shefi i klubit, Dritan Frroku e kryebashkiaku Gjon Gjonaj. Tërbunin askush...

Festë në Pukë, Tërbuni mund Vllazninë B dhe ngjitet në kategorinë e parë

Pukjanët rikthehen sërish aty ku u takon të jenë: në kategorinë e parë të futbollit shqiptar. Ato kanë fituar në ndeshjen e fundit të luajtur në fushën e tyre për këtë sezon, teksa kanë mundur Vllaznia B me rezultatin...

Trajneri Kraja: “Vllaznia B” me lojtarë të së parës drejt Pukës. Le të fitojë...

Kategoria e dyte po shkon drejt fundit dhe neser Terbuni mund te zyrtarizoje ngjitjen nje kategori me lart. Ne perballjen qe do te kete ne Puke ndaj "Vllaznia B" i mjafton vetem nje pike dhe te gjithe pukjanet jane...

Ekipi i parë pushim këtë fundjavë, pesë lojtarë të tij të dielën drejt Pukës...

Miqësorja e dëshiruar për t'u zhvilluar këtë fundjavë nuk është realizuar për ekipin e Vllaznisë sepse nuk ka gjetur kundërshtarë, megjithatë për të mbajtur të karikuar lojtarët, stafi teknik ka gjetur një zgjidhje tjetër. Pesë nga lojtarët e këtij ekipi...

Ervis Kraja: Tërbuni e ka festë të dielën, por Vllaznia sheh punën e vet

Dy dite me pare Vllaznia B "i beri nder" Terbunit duke i ndalur rivalin kryesor te tij, ekipin e Gramshit. Per rrjedhoje, pukjanet jane afruar tashme gjithnje e me shume me arritjen e objektivit te tyre, ngjitjen ne kategorine...

Ndodh rrallë/ Trajneri i “Vllaznia B” vlerëson publikisht një futbollist të tij

Ndodh rrallë që një trajner të lavdërojë një futbollist, për më tepër edhe publikisht. Por ka ndodhur sot pas ndeshjes Vllaznia B- Gramshi 2-1, kur trajneri i ekipit shkodran Ervis Kraja ka vlerësuar maksimalisht një sportist të ekipit të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia- Fortuna Hjorring, ja kur do të luhet sfida në ‘Loro...

Tashmë nuk ka më dilema: Vllaznia ka caktuar datën 11 shtator për të luajtur ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR