Erind Selimaj: E blindoj unë portën e Besëlidhjes

Besëlidhja nuk do blof ndaj Vorës, ndeshje që do ta luajnë të shtunën në Pezë-Helmës. Pritshmëritë e skuadrës janë të mëdha, por forcën duhet ta tregojnë në fushë. Lezhjanët kanë ndryshuar jo pak në merkato. Ka pasur largime dhe...

‘Gol dhe trekanç’,flet Bashkim Ramekaj, komentatori që pushtoi rrjetin: Do ndëshkoj ata që u...

Gol dhe trekanç”, është ky hiti i momentit në rrjetet sociale. Një video e bërë virale na tregoi një formë krejt origjinale të të bërit koment. Shumëkush është kuriozuar dhe do të dijë se cili është ai që qëndron pas...

Arsen Hajdari beson tek ngjitja e Besëlidhjes në Superligë

Arsen Hajdari nuk e mendon “blofin” në javën e 10- të. Sulmuesi beson se skuadra ka nxjerrë mësimet e duhura nga gabimet e fazës së parë dhe duke nisur nga e shtuna do të nisë ngjitjen në renditje. Janë 8...

Veleçiku godet në merkato, bën dy afrime cilësore

Ne prag te nisjes se pjeses se dyte te sezonit, Veleçiku ka goditur ne merkato duke marre një mesfushor dhe një mbrojtës pikerisht në ditët e fundit të merkatos. Bëhet fjalë për Jurgen Dushkajn që vjen nga Bylisi dhe Ervis...

Ndahet nga jeta ish- futbollisti dhe sekretari i klubit të Veleçikut

Dita e sotme ka qene e veshtire per klubin e Veleçikut dhe gjithe sportin ne Malesi te Madhe. Eshte ndare nga jeta ne menyre te parakoshme ne moshen 54 vjeçare Dalip Rustemaj, ish- futbollisti dhe sekretari i klubit i...

Ish- trajneri i Vllaznisë merr drejtimin e Korabit

Njeriu qe ka drejtuar tre here Vllaznine, pikerisht Agim Canaj, është trajneri i ri i Korabit. Tri ditë pas largimit të beftë të Klevis Dalipit, klubi ka gjetur pasardhësin e tij. Është pikërisht vlonjati, “timonieri” i dibranëve. Pas një...

Flamurtari rrezikon shkrirjen, klubi vlonjat mund të mos ekzistojë pas muajit maj

Flamurtari po noton në ujëra të turbullta dhe kjo tashmë është e qartë. Si të mos mjaftonin rezultatet negative në Kategorinë e Parë, sot është dhënë alarmi për shkrirjen e tij në mbledhjen e Këshillit Bashkiak. Sikurse raporton edhe...

Trajneri ndan rrugët me ekipin e kategorisë së parë

Klevis Dalipi nuk është më trajneri i Korabit. Zyrtarizimi ka ardhur nga klubi, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Dalipi ka një vit në krye të ekipit, teksa ka bërë mjaft mirë. N ë fjalën e tij përshendetëse, ai...

Samuel Nikaj zbulon të veçantat e futbollistëve kosovarë dhe ‘pengun’ që ka me Vëllaznimin

Samuel Nikaj është njëri nga ata trajnerët që për specialitet ka inkuadrimin e skuadrave nga Liga e Parë në kampionatet elitare. E bëri me Flamurtarin dhe Vushtrrinë në Kosovë dhe Kastriotin në Shqipëri. Këtë edicion synon ta bëjë edhe...

Tafili: Janari është i vakët. Nuk presim Mesin e Ronaldon, pse kaq zhurmë?!

Të gjitha klubet janë të përqendruara te merkatoja gjatë kësaj periudhe dhe përjashtim nuk mund të bëjë as Besa. Kavajasit, në fakt, nuk kanë bërë asnjë afrim për të qenë deri tani, e megjithatë në klub nuk janë të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR