Ardit Hoxhaj: Veleçiku nuk kthehet pa pikë nesër nga Puka

Diten e shtune do te nise faza me interesante e kampionatit te kategorise se pare teksa do te zhvillohen edhe ndeshjet e para te grupit qe eshte ne zonen play- out. Ne Puke do te zhvillohet nje takim mjaft interesant,...

Nis rindërtimi i stadiumit, skuadra e kategorisë së parë bëhet gati për rikthimin në...

Kastrioti është një nga skuadrat më të mira të Kategorisë së Parë këtë sezon dhe krutanët janë vetëm një këmbë larg rikthimit në Kategorinë Superiore. Skuadra krutane mban vendin e parë të grupit A dhe është plot nëntë pikë...

Arsen Hajdari: Nëse luajmë si ndaj Partizanit, ia dalim

Diferenca me 9 pikë nga kreu ia bën më të vështirë rrugën Besëlidhjes. E megjithatë, Arsen Hajdari nuk e dramatizon situatën. Për “Panorama Sport” ai thotë se gjithçka mund të ndryshojë në këtë fazë finale. “E mbyllëm si mos më keq,...

Kalendari i fazës së tretë në Kategorinë e Parë, Veleçiku e nis nga Puka

Në fundjavë përfundoi faza e dytë e Kategorisë së Parë në dy grupet përkatëse. Sektori i Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, në bazë të rregullores së kompeticionit, ka zbardhur edhe kalendarin e ndeshjeve, që janë për t’u zhvilluar...

Besëlidhja ‘ia fal’ fitoren Erzenit, por largohet 8 pikë nga Kastrioti

Nje dite me pare do te deklaronte se as qe e diskutonte fitoren me Erezenin, por ka ndodhur ndryshe sot ne fushe per Beselidhjen e trajnerit Elvis Plori. Ajo eshte mundur 2-1 brenda ne Lezhe nga shijakasit nderkohe qe...

Fitore me zemër, Veleçiku mund 3-1 Dinamon

Veleçiku ka marre nje fitore me shume vlere ne ndeshjen e fundit te fazes se dyte te kampionatit, pikerisht ndaj rivalit direkt, ekipit te Dinamos. Ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi" eshte vulosur rezultati perfundimtar 3-1...

Elvis Plori: Erzenin nuk e diskutojmë sot

Sot ne oren 14.00 Beselidhja do te prese Erzenin ne ndeshjen e fundit te fazes se dyte te kampionatit. Nje sfide qe pritet me interes sepse perveç lezhjaneve edhe shijakasit duan fitoren per te qene ne katershen e me...

Arsen Hajdari: Besëlidhja është ekipi më i mirë, e meriton Superligën

Humbja me Dinamon javën e kaluar ende nuk ka kaluar plotësisht tek Besëlidhja dhe skuadra është munduar të nxjerrë mësimet e duhura nga ajo disfatë, por edhe të përgatitet për sfidën e fundit të fazës së dytë të kampionatit,...

Dinamo me tifozë nesër drejt Shkodrës, do fitoren me çdo kusht ndaj Veleçikut

Kategoria e Parë do të zhvillojë nesër në orën 14:00 ndeshjet e javës së 18. Dinamo do të udhëtojë në transfertën e Shkodrës, aty ku në “Reshit Rusi” do të përballet me Veleçikun. Kryeqytetasit duket të kenë hedhur pas...

Veleçiku- Dinamo, sfida interesante e së shtunës në ‘Reshit Rusi’

Java e fundit e fazes se dyte te kampionatit te kategorise se pare, ka dhuruar nje sfide shume interesante, por njekohesisht edhe te rendesishme, ate qe do te luhet pasditen e neserme ne fushen "Reshit Rusi" te Shkodres ne...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR