Kategoria e dytë, Veleçiku fiton sërish. Kaçi shënon por Ada humbet

Ditën e sotme janë luajtur ndeshjet e javës së dytë të kategorisë së dytë. Në këto ndeshje spikat fitorja e dytë rradhazi e ekipit të Veleçikut të Koplikut. Në ndeshjen e luajtur në fushën e kompleksit sportiv "Duli", koplikasit kanë fituar me rezultatin 2-0. Me këtë fitore, ata janë ngjitur në krye të tabelës së klasifikimit me pikë të plota- 6 dhe konsiderohen ndër ekipet pretendente për t'u ngjitur në kategorinë e parë.

Albert Kaçi: Ja pse vendosa t’i rikthehem futbollit

Lajmi për rikthimin e tij në fushën e blertë ka bërë disi bujë. Albert Kaçi vendosi që për një moment të shkëputet nga puna me ekipin e Akademisë Vllaznia ku punon si trajner dhe të luajë me fanellën e Adës në ndeshjen e javës së parë të kampionatit të kategorisë së dytë ku i shënoi dy gola Kevitanit duke i dhënë fitoren 2-0 velipojakëve.

Zyrtare: Ada- Kevitan luhet sot në orën 14.30 në Velipojë

Kërkesa e drejtuesve të Adës për t'i luajtur ndeshjet e këtij sezoni në fushën sportive "Adriatik" të Velipojës është miratuar nga FSHF dhe për këtë arsye, takimi i sotëm me Kevitan do të zhvillohet pikërisht aty. Ndeshja do të nisë në orën 14.30 dhe padyshim që velipojakët do të kërkojnë ta nisin me fitore.

Albert Kaçi i rikthehet futbollit. Shënon dy gola dhe i jep fitoren Adës

Ish- sulmuesi i Vllaznisë së viteve '2000, Albert Kaçi, është rikthyer të luajë futboll. Ndonëse në moshën 36 vjeçare, ndonëse bën edhe punën e trajnerit tek Akademia Vllaznia, ai sërish nuk e ka hequr mendjen nga futbolli i luajtur dhe ftesës së mikut të tij Ersi Çaku që drejton Adën, i është përgjigjur pozitivisht.

Ada kërkesë për t’i luajtur ndeshjet në Velipojë. Sot pritet përgjigja e FSHF-së

Kampionati i kampionatit të kategorisë së dytë do të startojë këtë të dielë dhe Ada sipas kalendarit do të presë në fushën e vet ekipin Kevitan. Nëse sezonin e kaluar velipojakët i kanë zhvilluar ndeshjet në fushën sportive "Reshit Rusi", sivjet duket se gjërat kanë ndryshuar. Drejtuesit e kësaj skuadre i kanë bërë një kërkesë zyrtare Federatës Shqiptare të Volejbollit për t'i luajtur ndeshjet në fushën sportive "Adriatik" të Velipojës.

Ada s’tërhiqet. Merr pjesë në kategorinë e dytë. Ja kush është trajneri

Periudha e vështirë që ka kaluar së fundi Ada e kishte vënë në pikëpytje pjesmarrjen e saj në kampionat në sezonin e ri. Por në fakt, velipojakët jo vetëm janë rregjistruar në kampionatin e kategorisë së parë por po bëhen gati për ndeshjen e parë të tij, atë që do të luajnë të dielën ndaj Kevitan.

ADA MBET PA TRAJNER. ERSI ÇAKU KALON TEK AAS

Problemet e shumta që kanë shoqëruar Adën në dy sezonet e fundit duket se do të vazhdojnë. Ndonëse po mbyllet muaji gusht, ende nuk dihet se cila do të jetë përbërja e ekipit për sezonin e ri dhe për më tepër se kush do të jetë trajneri i ri.

Pjetri: Ada e Velipojës është në mëshirën e fatit

Nga një skuadër me shumë emër dhe pretendente e përhershme për t’u kualifikuar në kategorinë Superiore, Ada e Velipojës është shndërruar vitet e fundit në një skuadër e dorës së dytë. Problemet në organizimin e saj dhe mungesa e mbështetjes nga e qeverisja vendore bënë që kjo skuadër, jo vetem të mos ishte më e elites në kategorine e parë, por të zbresë në të dytën.

“Vllaznia B” bojkoton “finalen” e sezonit. Nuk udhëton drejt Lushnjës

Pasditen e sotme në "Roza Haxhiu" të Lushnjës është planifikuar të luhet ndeshja e play out-it në mes Sopotit dhe Vllaznisë B, e cila do të përcaktojë edhe fatin nëse librazhdasit do të mbesin në kategori të parë apo do ja lëshojnë këtë vend ekipit të dytë të klubit shkodran. Por ky i fundit duket se ka ndër mend ta humbasë në tavolinë këtë ndeshje sepse mendon që FSHF ka bërë një gabim në datën e vendosur për zhvillimin e kësaj ndeshje por edhe për qytetin ku do të luhet ajo. Që nga dita e djeshme në media është bërë publik fakti që klubi shkodran i kishte bërë një kërkesë zyrtare institucionit të futbollit shqiptar për shtyrjen e kësaj ndeshje.

“Vllaznia B”, realiteti i ri i futbollit shqiptar

Me të vërtetë mund të konsiderohet risia e Klubit të Futbollit Vllaznia. Ishim mësuar gjithë këto vitet e fundit me vështirësitë që haste ekipi i parë dhe po ashtu edhe me sukseset e ekipeve të Akademisë por në fakt nuk kishim mësuar se çfarë do të thoshte ekipi i dytë. I krijuar vetëm një sezon më parë, "Vllaznia B" nga kategoria e tretë fitoi të drejtën për t'u ngjitur këtë sezon në kategorinë e dytë. Aty ku konkurron me ekipe të tjera të dyta të klubeve të njohura si ato të Partizanit, Tiranës dhe Kukësit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia- femra tjetër fitore në kampionat. Fiton 6-0 ndaj Dajtit

Tjetër fitore në kampionat për ekipin kampion në fuqi të futbollit të femrave, atë të Vllaznisë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR