Akademia Vllaznia, të shtunën dy përballje me ekipet e Tiranës

Pas ballafaqimeve me ekipet e Partizanit, këtë javë ekipet e Akademisë Vllaznia do të përballen në ndeshjet e rradhës me ato të Tiranës. Ndeshjet do të luhen në fushën sportive "Reshit Rusi" ditën e shtunë. Ka patur një afrim të ditës së zhvillimit të ndeshjeve por kjo nuk përbën ndonjë problem sepse në fakt janë dy ndeshje që priten me shumë interes.

Vllaznia U-19 humbet edhe ndaj Partizanit, fiton Vllaznia U-17

Partizani – Vllaznia ka qene kryendeshja e javes se 4-te ne kategorine superiore per 19-vjecaret. Shkodranet vinin ne kete takim pas eleminimit ne Champions League dhe perballe kishin te kuqte nga kryeqyteti. Ne kete takim nuk mungoi as tifozeria e te dyja skuadrave. Por, ekipi i drejtuar nga Ylli Shehu mori nje fitore te merituar perballe shkodraneve, madje me nje permbysje.

Drejtuesit e Akademisë Vllaznisë. Ju ftojmë në stadium, do jetë një festë e bukur

Të mërkurën në orën 18.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të zhvillohet ndeshja e shumëpritur e vlefshme për Ligën e Kampioneve të Europës për të rinjtë në mes Vllaznia U-19 dhe moldavëve të Zimbrus. Drejtuesit e Akademisë Vllaznisë, Qashif Hoxha dhe Alban Neziri, kanë dalë në një konferencë për shtyp ku I kanë bërë thirrje shkodranëve për të qenë të pranishëm në këtë ndeshje të rëndësishme për më tepër që edhe hyrja e tifozëve në stadium do të jetë pa bileta.

FC Zimbru vjen me autobus në Shqipëri. Vllaznia U-19 synon kualifikimin

Pasditen e nesërme, saktësisht në orën 18.00, në stadiumin "Loro Boriçi" do të luhet ndeshja e kthimit e turit të parë të "Uefa Youth League" në mes Vllaznia U-19 dhe FC Zimbru të Moldavisë. Ndeshja e parë e luajtur në Kishinau pat përfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 3-1. Shkodranët gjetën si justifikim për atë humbje ndoshta edhe lodhjen nga rruga e gjatë e përshkruar me autobuz nga Shqipëria në Moldavi.

Akademia Vllaznia, fitojnë 17 vjeçarët, barazojnë 19 vjeçarët

Ndeshjet e javës së tretë të kampionateve të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia janë zhvilluar ditën e djeshme. Arsyeja ka qenë kërkesa e vetë klubit shkodran për t'i ofruar një ditë këto takime në mënyrë që t'i krijohet mundësia ekipit U-19 për përgatitje ashtu si duhet për ndeshjen e "Uefa Youth League" që do të luajë të mërkurën ndaj FC Zimbru të Moldavisë. Në ndeshjet e djeshme te luajtura ne Kamez, ato kanë patur kundërshtare ekipet e Akademisë së futbollit të kryeqytetit.

Zyrtare: Elvin Beqiri, zëvendëstrajner i kombëtares U-17

Lajmi i para pak ditëve që fliste për një emërim të mundshëm të Elvin Beqirit në postin e zëvendëstrajnerit të Kombëtares U-17, tashmë është zyrtar. Ish- mbrojtësi i njohur i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare prej dy ditësh ka nisur punën me këtë ekip bashkë me trajnerin Xhemal Mustedanagiç.

Kombëtarja U-17 nesër në grumbullim. Ftohen edhe dy futbollistë nga Akademia Vllaznia

Thirrjet e futbollistëve të Akademisë Vllaznia në ekipet kombëtare të moshave vazhdojnë. Pas Ardit Krymit të grumbulluar me kombëtaren U-21 dhe të Enes Isufit me atë U-19, ditën e sotme ka ardhur një tjetër ftesë për dy futbollistë shkodranë. Bëhet jalë për Egzon Shimën dhe Samuel Asllanin. Ditën e nesërme ato do të jenë në grumbullim në Durrës për ndeshjen zyrtare që ky ekip do të luajë gjatë këtyre ditëve.

Vllaznia U-19 fiton 3-0 ndaj Internacionalit, barazon Vllaznia U-17

Ditën e sotme janë zhvilluar dy ndeshjet e prapambetura të javës së parë të kampionateve kombëtare të moshave, ato në mes ekipeve të Akademisë Vllaznia me ato të Internacionalit. Takimet janë luajtur në Pezë- Helmes të Tiranës dhe ekipi shkodran i 19 vjeçarëve ka arritur të fitojë 3-0 ndërsa ai i 17 vjeçarëve nuk ka shkuar më larg sesa barazimi 0-0.

Elvin Beqiri, zëvendëstrajner i kombëtares U-17?

Mosrinovimi i kontratës me Akademinë Vllaznia bëri që në opinionin sportiv shkodran të kishte shumë hamendësime në lidhje me arsyen që e çuan në atë vendim Elvin Beqirin. Por në fakt, arsyeja e vërtetë është zbuluar ditët e fundit. Ish- mbrojtësi i njohur i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare pritet që të marrë detyrën e ndihmëstrajnerit të kombëtares U-17.

Akademia Vllaznia luan të dielën ndeshjet e prapambetura ndaj Internacionalit

Dy ndeshjet e prapambetura të javës së parë të kampionatit të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia, do të luhen këtë të dielë. Duke shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit, është rënë dakord që këto ndeshje të luhen këtë fundjavë në mënyrë që të mos ndikojë në ecurinë e mëtejshme të garës. Ekipet shkodrane do të udhëtojnë drejt kryeqytetit për t'u ndeshur me ekipet respektive të Internacionalit.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR