Ndërprerja e kampionatit, Duka në zyrën e Ramës

Kanë nisur edhe lëvizjet për zgjidhjen e ngërçit të krijuara në kampionatin shqiptar të futbollit. Presidenti i FSHF-së, Armand shkoi në zyrën e kryeministrit Edi Rama. Besohet se në këtë takim u hodhën bazat për një marrëveshje, e cila parashikon...

Kamza në Kategorinë e dytë (Vendimi i FSHF-së)

Komisioni i Disiplinës ka dënuar ashpër Kamzën për ngjarjet e shëmtuara të fundjavës së kaluar ku u godit me grushte arbitri i ndeshjes Kamza – Laçi, Eldorian Hamiti. Kamza dënohet kështu me përjashtim nga kampionati i këtij viti dhe nga...

Situata në stadiume, Duka drejton gishtin nga policia edhe drejtësia

Siguria në stadiumet shqiptare është në nivelet më të ulëta dhe ngjarjet e fundjavës në ndeshjen Kamza-Laçi treguan se jeta e protagonistëve të fushës së blertë është në rrezik. Federata e Futbollit dhe policia “luajtën me pasa” në distancë me...

Rikthehet Ajaksi legjendar, shpartallon Realin në Santiago Bernabeu

Ajaksi bën historinë. Jo vetëm që holandezët shpartallojnë me rezultatin 1-4 Real Madridin në tempullin e futbollit botëror, “Santiago Bernabeu”, por i jep ekipit që deri vitin e kaluar cilësohej si “Galacticos” një leksion loje që nuk do të...

FSHF për ngjarjet në “Selman Stërmasi”: Klubet të punojnë me tifozët, të kapen agresorët

Federata Shqiptare e Futbollit përmes një deklarate zyrtare dënoi ngjarjet e djeshme në ”Selman Stermasi”, aty ku gjatë ndeshjes Partizani – Flamurtari u dhunua një zyrtar i klubit vlonjat. Sipas Federatës, ngjarje të tilla “dëmtojnë imazhin e futbollit shqiptar”,...

Befason Herri Kejn, kjo nuk pritej as nga Poçetino!

Totenhemi do të luajë pas pak në transfertë ndaj Bërnlejt, sfidën e vlefshme për javën e 27-të të Premier Ligës. Një ndeshje, e cila shihet si mjaft e rëndësishme për “gjelat” e Londrës, për vetë faktin se Liverpuli do...

Ançeloti: Futbolli ka ndryshuar, e dini me sa pasime shënohet?!

Napoli do të luajë pasditen e nesërme në transfertën delikate të Parmës. Ekipi i kaltër vjen nga një ecuri jo pozitive në kampionat, teksa në dy ndeshjet e fundit janë ndalur në dy barazime, respektivisht ndaj Fiorentinës dhe Torinos. Në...

Cungu: Kukësi do jetë sërish “flakë”, nuk dorëzohemi për titullin!

Armando Cungu, trajneri i Kukësit, doli sot para mediave dhe foli për situatën në klubin verilindor. Gjithashtu ai sqaroi se gjithë kohën ka qenë i qetë. Shkodrani përsërit se skuadra e tij po bën lojë të mirë, por shpesh...

Inter-Icardi, ofertë e “papërshtatshme” rinovimi

Pavarësisht se tensioni mbetet ende i lartë, Marota pritet t’i paraqesë Mauro Icardit ofertën për rinovimin e kontratës. Klubi zikaltër nuk ka ndërmend të plotësojë kërkesat e futbollistit dhe menaxheres së tij, Vanda Nara. Sipas mediave italiane, në kontratën e re,...

Europa League, fitojnë ekipet favorite

Përtej eliminimit të Bayer Leverkusen nga rusët e Krasnodar, nuk ka patur surpriza në turnin e Europa League, aty ku të gjithë ekipet më të mëdha kanë kaluar turnin. Kalojnë italianet Napoli dhe Inter, që arrinë të mposhtin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR